تبلیغات
اسپانسر کنسرت های آنتالیا - منطقه توریستی و زیبای آلانیا
 
اسپانسر کنسرت های آنتالیا
کنسرت های ویژه آنتالیا
صفحه نخست               تماس با مدیر          پست الکترونیک             RSS               ATOM
تماس با ما
سه شنبه 15 فروردین 1391 :: نویسنده : زارع

آلانیا درواقع جزوی از منطقه آنتالیااست . فاصله  فرودگاه آنتالیا تا شهر آلانیا 1/5 ساعت ( 115 کیلومتر) می باشد و در قسمت   شرقی  آنتالیا واقع  شده  است  یعنی بعد از منطقه بلک ، ماناوگات و سیده به  شهر  آلانیا  می رسیم . آلانیا  با ساحل های وسیع  شنی ، هتل ها و رستورانهای متعدد و طبیعت زیبا یکی از توریستی ترین شهرهای جنوب ترکیه است که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است .

اولین چیزی که در هنگام ورود به آلانیا توجه شما را به خود جلب می کند Alanya  Castel  است . که از آثار باقی مانده سلجوقی ها در قرن سیزدهم است و مثل تاجی بر فراز شهر قرار دارد و ورود شما را به شهر خوش آمد میگوید.در کنار castel قلعه سرخ و اسکله آلانیا واقع شده است . خیابانی که در امتداد ساحل قرار دارد , پر از زستوران ها مغازه هایی است که تا بامداد باز هستند به همین دلیل توریستی ترین منطقه به حساب می آید.

آلانیا از یک طرف به دریا از طرف دیگر به کوههای Taurus وصل می گردد و در بالاترین نقاط منطقه اختلاف سطح به 1000 متر نیز می رسد. جمعیت آلانیا 264000 است که از این تعداد 150000 نفر در مرکز شهر و مابقی در مناطق اطراف شهر زندگی می کنند.از جمعیت مرکز شهر تقریبا نیمی اروپایی هستند.در طول تابستان جمعیت شهر به 1.5 میلیون نفر افزایش می یابد. بیشترین توریست هایی که از آلانیا دیدن می کنند, از آلمان , دانمارک , کشورهای اسکاندیناوی و روسیه هستند.

ساحل های ماسه ای آب وهوای مدیترانه ای , نرخ های مناسب هتل ها , مهمان نوازی گرم مردم در آلانیا باعث شده تا مردم این شهر از توریست درآمد بالایی داشته باشند.ورکن اصلی اقتصادی در این منطقه توریست به شمار می آید و پس از آن فعالیت های کشاورزی و صادرات میوه جات از فعالیت های اصلی این منطقه به شمار می رود.

بندر آلانیا برای كلیه كشتی ها با ظرفیت بالا مناسب است . این بندر هم اكنون هم برای كشتی های تجاری و هم برای كشتی های توریستی مورد بهره برداری قرار می گیرد . در طول فصل گردشگری كشتی های توریستی بین آلانیا و شهر گیرنه در قبرس شمالی در حركت می باشد. مهمترین گمرك قبرس شمالی نیز در این شهر قرار دارد.

  دیدن مناطق زیبای آلانیا بصورت زنده      http://www.alanya.tv  لطفا کلیک کنید

زمانی متوانستیم بگوییم که شهرت آلانیا به خاطر وجود سنگها و صخره های عظیم که در آغوش آب های گرم مدیترانه جای گرفته است؟ یک زمانی بله ! اما معروفیت آلانیای امروز به علت طبیعت بی نظیر ، جاذبه های توریستی و تاریخی آن است. 

مواردی که در آلانیا می بینید:
هتل های تفریحی محبوب زیادی در آلانیا وجود دارد. انتهای یک دماغه سنگی دریای مدیترانه و سواحل شنی به هم متصل می شوند. در قرن 13 میلادی سلجوقیان ، قلعه با شکوه در مناظر ساحل دریا ساختند.
این دژ مجموعه ای شامل 150 برج مراقبت است که بصورت دو جداره با مشخصات ذیل ساخت شده است.
خرابه های دیوار خارجی شامل : مسجد ̦ کاروانسرا و بازار و
 خرابه های دیوار داخلی شامل : مخازن آب و کلیسای بیزانس می باشد.
هر چند شرح حال آلانیا وابسته به دوران رومی ها  ، برجستگی سلجوقیان در سال 1220 و زمانی که علاء الدین کیکوبات (Alaeddin Keykubat ) محل اقامت خود را در زمستان و پایگاه نیروی دریایی گل رز  را در آن بنا کرد می باشد بناهای باقی مانده از آن دوران نشان دهنده اهمیت این شهر در دوران سلجوقان است. علاوه بر دژ چشمگیر برای گردشگران اسکله ای منحصر به فرد و هشت ضلعی Kizil Kule (برج قرمز) بسیار جالب توجه می باشد.
در کنار بناهای تاریخی مانند دیوارها ، Kızılkule ، کارخانه کشتی سازی و اسلحه خانه ، خانه های قدیمی بازسازی و محافظت شده و نیز ساکنان آنها بسیار دیدنی می نماید. خانه های بافت قدیمی که تماما" محافظت شده است وبرخی از آنها به عنوان رستوران و قهوه خانه در حال بهره برداری می باشد.
با نگاه دقیقی به ارگ ، میراث باقی مانده از زمان قرون وسطی ، سنگ های کنده کاری شده ای را خواهیم دید که به دوران باستان بر می گردد. و دیدن این مناظر بکر و بناهای تاریخی تمام روز به طول خواهد انجامید. از آنجایی که آلانیا در نزدیکی جاده ابریشم قرار داشته تمامی این قلعه ها و کاروانسرا ها برای محافظت ار آن ساخته شده است که این نشان دهنده اهمیت این شهر تاریخی و زیبا می باشد.
از مکان های دوست داشتنی شهر پارک ، جاده در امتداد ساحل به بندر ، با بوتیک های بیشماری که ایجاد وسوسه کردن گردشگران با صنایع دستی ، چرم ، لباس ، جواهرات ، کیف های دستی که همگی نمادی از این منطقه به انتظارنشسته است.
در ماه آگوست ، زمانی که آلانیا میزبان جشنواره بین المللی  ، فضای با نشاط و شادی در شهر برقرار است..
در نزدیکی موزه باستان شناسی و قوم شناختی. Fosforlu Magara  با آن سنگ های شب تاب، ازقلعه Magarasi Kizlar که دزدان دریایی در زندان اسیران زن خود را در آنجا نگهداری می کردند دیدن کنید و یک قایق می تواند شما را به Magarasi Asiklar (غار عاشق ها) دریا grottoes three راهنمایی کنند.
هنگامی که شدت آفتاب بیش از حد طاقت شما می رسد، سفر یک روزه به غار Vadisi، 15 کیلومتری شرق آلانیا ،که در آن شما می توانید در سایه از این دره منظره آرامش و گوش دادن به نوای رودخانه لذت ببرید.  Avsallar، حدود 25 کیلومتری غرب آلانیا  با سواحل شنی جایی مناسب برای تعطیلات شما است.
اگر شما به شرق آلانیا به سمت Gazipasa سفر کنید بدون شک سواحل استثنایی مثل آن را پیدا نخواهید کرد.
بررسی اجمالی آب و هوای آلانیا
آلانیا شهر تفرجگاه محبوب ساحلی واقع در جنوب غربی ساحل ترکیه است. تقریبا نیم میلیون نفر جمعیت که شمار زیادی از آن را مهاجرین اروپایی تسکیل می دهد. و بطور کامل در طول سال شلوغ است.
 آب و هوای معتدل مدیترانه ای در این منطقه و سایر این نواحی برقرار است. این نوع از آب و بدین گونه است که تابستان های طولانی و گرم زمستان های معتدل نسبتا کوتاه دارد.
یکی از چیزهایی که آلانیا برای آب و هوا دلخواهی مشهور آن است. موقعیت ممتاز آن احاطه شدن توسط کوه تائوراس (Taurus ) ایجاد شرایط آب و هوایی خوب در تمام سال است.
واقع شدن کوه Taurus در پشت شهر باعث شکسته شدن هوای سرد شده و امکان استفاده از دریا تا حدود 8 ماه سال به شما می دهد. حتی در ماه های زمستان درجه حرارت کنار ساحل به حدود 16 الی 18 رسیده و نمی توان گفت غیر قابل تحمل است.
 آب و هوای مدیترانه ای اغلب در تابستان بسیار گرم، و آلانیا بدون استثناء میزبان آن است. در ماههای تابستان جولای و آگوست اوج گرما به 30 الی 31درجه می رسد که این دما خارج از ح معمول نیست

آلانیا خانه ای دلخواه با داشتن 310 – 320 روز آفتابی برای شما است، بنابراین شما می توانید مطمئن باشید در هر زمان از سال به شما سهم عادلانه از خورشید خواهد رسید.. ......واضح است که دلیل هیات توریستی آلانیا از انتخاب شعار 'جایی که خورشید لبخند می زند " در مبارزه انتخاباتی خود را برای گردشگری چیست.
بارش باران عمدتا" به فصل پائیز و زمستان محدود می شود و در طول تابستان بارش بسیار کمی را شاهد هستیم.
درجه حرارت آب اقیانوس و یکی از مواردی که توریست ها را به این شهر می کشاند درجه حرارت آب در ماه آگوست است که به حدود 27.9 درجه می رسد. درجه حرارت آب بطور میانگین در سال حدود 21.4 درجه سیار لذت بخش و نه زیاد سرد است. و قطعا" به اندازه کافی گرم و لذتبخش خواهد بود.
زمستان در آلانیا بطور متوسط 15 تا 17 درجه، که برابربا یک روز بهاری زیبا و گرم در لندن است. حداقل دما در طول پاییز و زمستان به 7-9 درجه رسیده که قابل تحمل است ، بنابراین یک ژاکت سبک برای گرم نگه داشتن شما در طول این مدت کافی است .بهار و پاییز نیز زمان مناسبی برای گردش می باشد. بطور متوسط دمای آب در بهار 18 – 20 درجه سانی گراد و در پاییز بین 24 – 28 درجه سانتی گراد است و بطر متوسط درجه حرارت در طول روز بین 25 تا 30 درجه  دمایی که شما می توانید نهایت لذت را از آن ببرید . جمعیت کثیری از گردشگران در تابستان جهت تعطیلات به این شهر سفر می کنند و بهتر است در این موقع از سال از بیش از اندازه در معرض آفتاب قرار نگرفته تا در روزهای آفتابی دچار آفتاب سوختگی نشوید

نوع مطلب :
برچسب ها : شهر توریستی آلانیا، شهری در آنتالیا، آلانیا ترکیه،
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :